Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Yârenlik” demeına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim dair sergilediği performanstan sonrasında internetin yalnızca haber aktarımı sinein değil, aynı zamanda sefa sinein de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanoğluın bir müstear ad kullanarak (nickname) dostça edip eğlenebileceği hem internet siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç teşhismadığınız değme biriyle bünyelabildiği kadar üste teşhisdığınız kişilerle de özel programlar yahut web siteleri vasıtasıyla bünyelabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri teşhisdığınız yahut teşhismadığınız kişilerle internet üzerinden tanışma ve dostça etme üzere kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri çoğu kez programlama dilleri kullanılarak yahut apiko scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş geçirmek sinein yalnızca nickname (müstear isim) geçirmek yeterli olurken bazılarındaysa sohbete mebdelamadan önce kesinlikle üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün internet kullanıcıları arasında popüler olan Mynet ve ZurnaNet kadar siteler chat sitelerine mebdelıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki internet kullanıcılarıyla program aralık tarafünü kullanarak yalnızca ovalı, ovalı ve görüntülü, ünlü ve görüntülü kadar tercihe destelı olarak dostça etmenize yardımcı olan yazılı sınavmlardır. Chat programlarının şimdiye derece kullanılmış en popüler olanı endamsız müddet önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger isminde anlık mesajlaşma yazılı sınavmıdır. Bir özge popüler chat program olan ve internetin efsane yazılı sınavmlarından onaylama edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir