Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza kalıcı giriş yapan ve izlem eden biriyseniz, örneğin 2 devir önce bakmış olduğunuzda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın elden çaldatmaındığını belirleme etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çaldatmaındı demeden önce son bir yoklama de arkadaş, kardeş ya da hesabı izlem eden yakınlarımızdan yoklama sağlamlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere izlem etmiş olduğu kişmüterakki gözden geçirmesini, düzgüsüz bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas ekseriyetle kullanıcı adınızı değhizmettirmektedir, saldırganların sizin hesabınız yürekin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çaldatmaışın.
Instagram Hesabı Nite Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çaldatmaındı ise bunun başlıca sebepleri şunlardır:

E-andıran adresinize mevrut ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz cali e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sözde Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran cali maillerdir. Tetik bakılmış olduğunda web adres kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde makam alan linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çaldatmaınabilir.
Takipçi arttırmak yürekin kullanılan web siteleri ya da taşınabilir icraat. Bu web siteleri ve icraat ekseriyetle Instagram irtibatsı istediği yürekin şifrenizi aldatmaırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir insan şifrenizi çdercetmek yürekin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çaldatmaınan bir müşterimize tecavüzkâr “DM” ile ulaşıp, izlemçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun yürekin de şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişbol farklı metotlarla kandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişmüterakki “hesabın tehlikede” “izlemçini arttıralım” kadar sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çaldatmaınan Instagram Hesabı Nite Geri Alınır?
Instagram hesabı çaldatmaınan ya da hacklenen eşhas yürekin ne yazık ki çok şu denli politika bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu konuda çok şu denli takviye sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çaldatmaındı” diye esasen başka kişilerin hesabını çalmaya çaldatmaışan kişilerin olması.

1.Yöntem: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama irtibatsı almaya çaldatmaışın. şayet şifre sıfırlama irtibatsı gelirse derhal şifreyi değhizmettirin ve elden arkası sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlamlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar görgü ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Yöntem: Instagram hesabınız çaldatmaındığında elektronik posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram hesap şifreniz değhizmettiğinde veya kullanıcı adınız değhizmettiğinde elektronik posta hesabınıza başkalık bildirimi aldatmaırsınız. Instagram hesabını çalan saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zati değhizmettirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine güvenli evetğunuz maillerde “kullanıcı adı değhizmettirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değhizmettiren sen değilsen, hesabını güvene aldatma” ya da bazen “değhizmetikliği son aldatma” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında rağmenıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslısınız fakat ekseriyetle saldırganlar elektronik posta adresini değhizmettirdiği yürekin sizde bu ekran çıkmaz ve düver olarak “güvenlik kodu aldatma” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir