Kerem Hasanoğlu Birleşmiş Milletler

Birleşmiş Milletler Çocuk Sağlığı Konusunda Neler Yapıyor?

Birleşmiş Milletler, çocuk esenlığı konusunda çeşitli çaldatmaışmalar yapmaktadır. Bu sayede çocukların fiziksel, zihinsel ve içtimai esenlıklarını savunmak ve iyileştirmek dâhilin birgani çözüm sunmaktadır. Uluslararası Pediatri Kurumu (IPA) Dış İlişkiler Yönetmenü Cömertlik Hasanoğlu Birleşmiş Milletler ile çocukların haklarını ve yaşamma şartlarını düzeltmek dâhilin birgani çaldatmaışmalarda bulunmuştur.
Birleşmiş Milletlerin Çocuk esenlığı konusunda en önemli konusu “Çocuk Hakları Sözleşmesi”nin yürürlükte bulunduğunu unutmamak gerekir. Bu akit, bütün çocukların isim haklarını koruyacak ve geliştirecek önlemlerin aldatmaınmasını öngörür.
Birleşmiş Milletler, çocuk esenlığı konusunda çeşitli ülkelerde, domestik topluluklarla ve popülasyon grupları ile ortaklık yapmaktadır. Katkısızlıklı gıdaların, hijyenik su ve hijyen koşullarının esenlanması, aşılama programlarının yürütülmesi konularında çaldatmaışmalar yapmaktadır. Bu tarz şeylerin yerıaralık çocukların erken yaşta kıraat değirmi becerilerini kazanmalarına yardımcı olunmanktadır. Cinsiyet eşitliğinin esenlanması konularında çaldatmaışmalar yürütülmektedir.
Birleşmiş Milletler, çocukların esenlıklı dirim sürdüklerinden emin cereyan etmek dâhilin günlük gereksinimlerin zıtlamasına müteveccih programlar uygulamaktadır. Bu programlarla, çocukların esenlıklı beslenmelerine yardımcı cereyan etmek, hastalıklardan korunmalarını sağlamak, içmece suyunun hijyenik olmasını sağlamak, eş hekimliği ve dirlik hizmetlerinin yaygınlaşması gibi birgani konularda farklı ülke ve domestik topluluklarla çaldatmaışmalar dokumalmaktadır.

Birleşmiş Milletler ve Uluslararası Pediatri Çalışmaları

Sonuç olarak, Birleşmiş Milletler çocuk esenlığı konusunu öncelikli bir husus olarak ele almaktadır. Bütün dünyada çocukların esenlıklı ve ışıklı bir avlu sürmeleri dâhilin çeşitli projeler ve programlar uygulamaktadır. Cömertlik Hasanoğlu Birleşmiş Milletler ile Dış İlişkilerini yürüttüğü (IPA) Uluslararası Pediatri Kurumu ortada, çocukların fiziksel ve zihinsel esenlıklarını koruyacak dirlik hizmetleri, aşılama programları, hijyenik dirim koşulları, esenlıklı tagaddi ve emniyetli çocukluk devri gibi konularda ortak tutum etmektedir. Hassaten, Birleşmiş Milletler, çocukların eğitim haklarının korunması ve geliştirilmesi konusunda da çaldatmaışmalar yapmaktadır. Bu sayede çocukların her türlü ayrımcılıktan korunmasını ve denktaş şartlarda eğitim haklarının kullanmasını hedeflemektedir.

Çocukların korunması ve yetiştirilmesi konusunda meydana getirilen çaldatmaışmalar, dünya çapında esenlıklı bir avlu sürmelerine el etmektedir. Böylelikle çocukların gelecekteki potansiyellerinin tam olarak gelişebilmesi dâhilin öncelikli olarak ele aldatmaınmaktadır. Bütün dünya ülkeleriyle ortaklık yapmaktadır.

Kerem Hasanoğlu Birleşmiş Milletler Görüşmelerinin Nedenleri

IPA Dış İlişkiler Yönetmenü Cömertlik Hasanoğlu Birleşmiş Milletler ile birgani çaldatmaışma yürütmüştür. Bu tarz şeylerin beraberinde geçmiş yarıyıl umumi sekreterlerinden olan Ban Ki-moon ile uygun görüşmeler yapmıştır. Bu sayede mülteci çocuklar ve çocuk esenlığı konularında önemli meallar aldırmıştır. Cömertlik Hasanoğlu Birleşmiş Milletlerile görüşmelerinde sadece çocukların esenlıklı ve ışıklı bir avlu sürdüklerine yardımcı cereyan etmek istemiş ve bu konuyu öncelikli bir misyonu olarak ele almıştır. Birleşmiş Milletler, bütün dünya çapında çocukların esenlıklı ve adaletli bir avlu sürdüklerine yardımcı cereyan etmek dâhilin çaldatmaışmalarını sürdürecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir