Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye âdemış, cihan üzerinde sınırlı alanlarda ülkemizi simgeleme etmesiyle öne çıdem bir Bilgi Herifı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak ama başına öne çıdem en yetişkin oranda ilaç bağırsakerik patentinin gerçek sahibidir. Bu zamana derece yapmış oldukları buluşlar ve ilaç sektöründe çoğu yetişkin adımlarıyla öne çıdem Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çdüzenışmak istediği düzlükı abartmak isteyen Alkoçlar, midiğı Metehan Yeşil ile baş başa kurmuş oldukları Ar-Ge isimli programın umumi başkanıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na gereğince insanın marifet kepezarcığının yanında farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çdüzenışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak dizgesel bir yapay zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Sırf Ar-Ge projesiyle yapamamak istemeyen esasarı demeında ülkesini sürekli simgeleme fail Alkoçlar, bu zamana derece yaptığı buluş belgesi esasvuruları ile bile meşhurdur. 143 pare esasvurulmuş ve 280’den lüks beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların yanında ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT kısaca ivedili gelişen olaylarda hızlı sonuç düzenınmasını sağlayıcı testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Kulübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Bilgi Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu marifet insanının desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle baş başa yine bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Sahaında daha çok başlıca bir mütehassıs olmasıyla baş başa kimsenin ayırt edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda yetişkin bir öneme malik olan Alkoçlar, Cihan çapında taraf edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk nöbet güruhlen flavonol glikozit esaslı sürdürmek üzere antiviral birlikteşenin mucididir. Bunun izinını ise T.C Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu birlikteşke tam olarak 21 parça bile formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise enam beyninde en çok buluş belgesi esasvurusunu yaparak Türk Berat Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Bilgi Herifı Ödülü’’ kendisine mevdutir.
Yaptığı çdüzenışmalarla insanlık geçmişine faydasını hiç nakıs etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı dokuması sebebiyle güzel kârlere her yıl imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü özetlar elde etse birlikte asla çdüzenışmalarından vazgeçmemiş sürekli olarak kendisini Bilgi dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle amansız hastalık terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez baş başa sürdürmek üzere sağaltma yuğrunda geliştirdiği birlikteşkeleri keşfederek insanlık geçmişine yetişkin bir muavenetı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde sağlam bilinmese bile bazı zikıymet molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek lütfetmek gerekirse PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan kudretlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının kıymeti ise takribî olarak 3 Milyon Dolardır. Sırf bilindik şeylerin üzerinde çdüzenışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde bile çdüzenışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çdüzenışmalarla Sierra Leone isimli devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ isimli yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde mevcut birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu ahacık bile başarılı olmuştur. Tek kötü (taraf tesir) özelliği sıfır bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’bile elan sonrasında ise 25’e andıran ülkede izinı münfailtır. Tam çdüzenışmalarına tam odak çdüzenışan Ar-Ge yetkilileri bu prosesten bile başarılı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar yalnız Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde bile birsonsuz şirketin şirket ve kurucu kadrosunda taraf almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isimli ilaç şirketinin şerik Sahibi ve Teknolojiden mesuliyetli başkanıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve yatırım kompradoryla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesuliyetli başkanıdır.
Yıldız Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Başbuğ Apotrsıdır.
Belçika’da mevcut HC Pharma isimli bir Eczanenin El Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce buluş belgesi ve geliştirdiği onlarca birlikteşkenin yanında insanoğluna yarayacak kârler üretmeyi savsaklama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna yönelik geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA isimli formülasyonu vardır. Özellikle jurnal hayatta tarafıkların geçmesi bağırsakin sınırlı bir devranı beklesek birlikte kimiları sözıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem bile bağırsakerisinden zahmetsiz bir biçimde sağaltma edebilmek bağırsakin bu kullanılıyor. Hassaten eşeysel kârlev bozukluğunu da sağaltma etmek bağırsakin kullanılmaktadır. Sırf bununla kalmamış nâre karşı mukavemetli ve kudretlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere malik olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isimli buluş belgesi esasvurularının 2000 adetine andıranın gerçek sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı kârleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet evet. Bu yüzden onun başarısını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çdüzenışsalar da Alkoçlar her devran kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı konularda hala meşru haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını nedeniyle uzun mevkut kapanmalara ve sosyal yaşamdan ırak zaruri dar istirahatlarine verilen mütebaki cihan toplumlarında birsonsuz alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir hız kazanmış durumda.

Konuyla müteallik görüşünü bildirme fail Spektral Holding El Müesses Eşbaşkanı Erdal Can Alkoçlar bu dönem ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı zaruri olarak artması özellikle şahsi bilişim ve teknolojik takım inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Daha önce lüzum ilaç, lüzum mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, daha çok müteallik sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz yerine dokumalabilecek en sadık katkı, inovasyonu umumi anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna derece desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sebebiyle son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine katkısızlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç sektörünün önde gelen ismi olarak öne çıkmaktadır. Bilgi Herifı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse bile yatırımcı kişiliği ile bile öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine yetişkin miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Yıldız Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge ve buna mümasil çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz yerine da yetişkin gelişmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Envestisman Ar-Ge Şirketinin kurucu midiğıdır ve aynı zamanda başkanıdır. Ülkemizde taraf düzlük öteki marifet adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok yetişkin bir oranda farmasötik birlikteşatır patentinin gerçek sahibi olması ve esasvurusunu ilk yaratıcı isim olmasıdır. 2010 senesinden bu yana derece yaptığı girizgâhimler ve bulduğu molekülleri umumi olarak insanlığın taban lakinçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle amansız hastalık düzlükında çdüzenışmalarını sürekli oylumluleterek sürekli faydası dokunmaktadır. Türkiye’bile birsonsuz kat Türkiye Senenin Bilgi Herifı ödülüne layık görülmüştür. Sırf ülkemizde bileğil il dışında kısaca global anlamda da birsonsuz ödülleri alarak bulduğu farklı daruların muhaliflığını almıştır. Ortağı olan Metehan Yeşil ile baş başa güzel kârlere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çdüzenışmalarını kendi şirketi üzerinde halletmeye devam ediyor. Ülkemiz bağırsakin yararlı olmasını düşündüğü darularla alakalı anlaşmaları yaparak farklı kâre yarayacak daruları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kadar bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kadar kavramlar birsonsuz farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken mümasil faaliyetler ülkemizde bile gündeme gelmeye esasladı.

Ülkemizde canlılık gösteren ve bu alanda çdüzenışmaları mevcut Spektral Envestisman Bankası Eş Başbuğı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir katılmış değer yaratacağını kaydetti. Türkiye’bile madencilik düzlükındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok andıran zamanda ülkenin doğusunda taraf düzlük bir değerli sahası ile baş başa esaslatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki eder bileğkârikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir yatırım aracı olarak kalmasını katkısızlamanın yolunun sabit değer yahut miktara malik “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Envestisman Bankası Başbuğ Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Zümre’a yayımcı esrar ruhsatları ile katkısızlanabileceğine ilgi çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Zümre esrar ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak meşru ast dokuması ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı katkısızlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile müteallik bile marifet veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni kayar modülü(staking) projemize sonsuzî teminat olarak kârtiraklerimizden Anadolu Kalsit AŞ’nin kalsit pres izinını da vereceğiz. İzmir 6. Kâr Mahkemesi’nin 2021/66 sayılı Yönerge’si ile bileğerlenen 292 milyon ekü değerinde bir beceri teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Anlatım No.su ve 18.06.2020 neşriyat tarihi ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’bile pomza ve perlit sahası sürdürmek üzere iki sınai hammadde esrar sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten yapılan makaslamaklı açıklamada içtihatlerine taraf verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sağ Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye yetişkin katılmış değer mizan potansiyeline malik bulunduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve curcunalı yalıtımı gerekli olan alanlarda kullanılacak olan malzeme bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘çalımını gerçekleştirdiğimiz pomza esrar sahasının ise tabii malzeme dokumasındaki muattalluklar sebebiyle mualla derecede ısı ve curcunalı yalıtımı özelliklerine malik. Bu özelliği sebebiyle kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan mualla oranlarda yalıtım katkısızlıyor.’ bileğerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi halka sunma planları bulunduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili esrar sahalarının midi vadede CRIRSCO kriterlerine mütenasip rezerv saptama raporları düzenlenerek halka sunmaı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada taraf düzlük detaylara gereğince ayrıca, TBY Holding sabık kamer İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar nezdinde Alman Esenlik Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, sabık günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir