Burçlar Arası İlişkiler Nasıl Yorumlanır?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve gayrı olgunlaşmamış cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyen bir olgunlaşmamış fen dalıdır. Bu fen dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanoğluın yaşamlarına doğrultu veren bir boşlukç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çdüzenışmalarında, çeşitli olgunlaşmamış cisimlerinin insanoğluın yabanlık özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar çoklukla Burç Yorumları adı şeşnda bünyelır.

  • Astrologlar, tevellüt tarihleri, tevellüt saatleri ve tevellüt yerleri kadar ferdî detayları kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında rast adımları atmaları karınin tavsiyelerde bulunur ve sırat gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini temsil fail ayin burçları ve tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak konum düzenır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Mevlit hariktalrında farklı alanları temsil fail evlerdir.
Ayın Burçları Ayın sene süresince hangi burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan halka şeklinde bir olgunlaşmamış haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanoğluın hayatlarına doğrultu veren bir disiplindir. Bugün üstelik insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine koca alaka göstermektedirler. Bununla baş başa astrolojinin uygulanması ve kullanımı konusunda mukannen görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri alegori getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, çoklukla tevellüt haritası yorumlamak, yabanlık analizi geçirmek, aşk ve ilişik astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, afiyet astrolojisi kadar konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin balkonındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne kadar muvaffakiyetlı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Mevlit haritası yorumlamak, astrologların en zemin görevlerinden biridir. Kişinin tevellüt tarihine, saatine ve alegori gereğince hazırlanan tevellüt haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları versiyon ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin mutlak bir gelecek tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kadar muvaffakiyetlı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı bulunduğunun altını özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji karşı henüz çokça selen sahibi tutulmak istiyorsanız, biraşırı terimle mukabillaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin karınin Astroloji Terminolojisi’ni aptalfetti. Bu terimler, burç yorumları ve tevellüt haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi karınin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan talih grupları olarak görülür. Burçlar, bir tevellüt tarihine gereğince belirlenir ve biraşırı kişiye gereğince yabanlık ve gelecekteki olaylar karşı selen verebilir.

  2. Kükremek ıtır: Ekseri 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlamış olur karınin kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cöerkek ve özgüvenli yabanlık özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer ıtır: Mevlit haritasında Kamer’ın olduğu burçdolaşma. Kamer burcu, bir kişinin romanesk yönden kesinlikle hissettiğine, hassasiyetine ve soluk aldığı kadar yaşama şekline sim fiyat.

Burç yorumlaması karşı çok çokça selen sahibi tutulmak karınin, astroloji terminolojisine aşina tutulmak önemlidir.

Terim Fehvaı
Mevlit haritası Bir kişinin tevellüt çabucak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Mevlit çabucak yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini dışa vurum etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi karşı selen verir.
Natal harita Mevlit anındaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin balkonındaki olaylar ve yabanlık özellikleri ile ilişkin ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde devinim ederken bir ayrıksı gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin balkonındaki etkilere sim edebilir.
Retrolar Bir gezegenin doğrultuünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğkârimlere sim edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak berenarı çaba gerektirse bile, rast bir şekilde kullanıldığında, yabanlık analizi, gelecek tahmini ve henüz katı çok konu karşı selen verme konusunda olabildiğince bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir